Elektronik Test ve Kontrolleri | Gülpar Oto Ekspertiz | Kayseri

ELEKTRONİK TEST & KONTROLLER

Ekspertiz: Bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir.
Son teknoloji test cihazları ve alanında uzman ekibimiz ile kusursuz ekspertiz hizmeti sunuyoruz.

ELEKTRONİK TEST & KONTROLLER

Elektronik test ve kontroller; 2. El araç alım satım işlemlerini yapmadan önce mutlaka almanız gereken hizmetlerden bir tanesidir. Bu test ve kontroller aracın en önemli bölümü olan elektronik parçaların ve beyin kısmının değerlendirilmesini kapsar.

Aracınızın elektronik test ve kontrolleri yapılırken oldukça teknolojik cihazlar kullanılır. Yüksek teknoloji ürünü bir bilgisayara bağlanan aracınızın güç ünitesi aracılığı ile bağlantı sağlanır. Söz konusu bağlantı sayesinde araçta daha önce ortaya çıkan problemler belirlenir. Elektronik testlerde araçta meydana gelen sorunların gizlenmesi ihtimali yoktur. Bu nedenle aracınızı Gülpar Ekspertiz kalitesi ile elektronik testlere tabi tutarak problemleri en ince ayrıntısına kadar tespit edebilirsiniz.

Elektronik Test ve Kontroller ile Neler Ölçülür?

Test ve kontroller sayesinde aracın geçmişi ortaya dökülse de burada gerçekleştirilen spesifik kontroller vardır. Dyno cihazına bağlanan araçta tork ve güç belirlemesi yapılır. Herhangi bir nedenle araçta tork ve güç kaybı meydana gelmişse bu apaçık belli olur. Araçta güç kaybı yoksa bu sefer gücün aktarılmasında ortaya çıkabilecek sorunlar gözlemlenir. Elektronik test ve kontroller ile otomobillerde aşağıdaki bulunan bölümler kontrol edilebilmektedir.

  • Klimalar,
  • Müzik seti, teyp ve radyo,
  • Aracın ön ve arka farları
  • Koltuk tuşları
  • Aracın silecek kolu,
  • Cam indirme ve kaldırma tuşları,
  • Sunroof,

Araçlarda bulunan tüm mekanik, elektrikli tuşlar ve kollar elektronik test ve kontroller kapsamında kontrol edilerek test edilmektedir.

Elektronik Test ve Kontroller için Kayseri Oto Ekspertizi Tercih Edin!

Trafikte meydana gelen kazaların pek çoğu araçların kontrol ve muayenelerinin yapılmamasından ya da geç yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bu doğrultuda kazaları en aza indirebilmek için otomobillerin gereken zaman aracılığında kontrollerinin yapılması ve trafiğe bu doğrultuda çıkılması gerekmektedir. Aksi takdirde sonu felaket ile sonlanabilecek trafik kazalarının meydana gelme olasılığı artacaktır. Eğer siz de ailenizi, kendinizi ve diğer tüm insanları düşünüyor, kazaların önüne geçmek istiyorsanız araçlarınızın elektronik test ve kontrollerini aksatmamalısınız. Kayseri oto ekspertiz alanında hizmet veren oto ekspertiz firmamız ile iletişime geçerek elektronik test ve kontroller hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.